logo_aal.png, 2,3kB

Akademie Akrobatického Lyžování

blok.png, 5,4kB

Neváhejte nás kontaktovat

email: info@akademieal.cz  ||  kontaktní formulář

Aktuality

OTEVÍRÁME LYŽAŘSKÝ TRENAŽÉR

www.skiarena-milovice.cz

PROPAGAČNÍ KAMPAŇ ZAHÁJENA, TAJEMSTVÍ ODHALENO!

Článek: V Milovicích roste nový trenažer pro lyžaře....

SPORT FIT PROGRAMY

Sport Fit programy jsou programy určené pro závodníky, trenéry AAL, pro sportovní veřejnost, školy a oddíly. Základním cílem SFP je podpora tréninkových plánu a podpůrné sportovní činnosti pro zlepšení kondice. Mezi hlavní sportovní programy řadíme atletiku, jumping, kondiční box, running, Stretch and Relax.

Proč cvičit Jumping®?

Ceník JUMPING 2012 (studio SUN Vršovice)

Strech and Relax

www.stretchrelax.cz

Program „Strech and Relax“ je koncipován v rámci Sport fit programů AAL. Jeho cílem je zajistit kvalitní strečink a následnou relaxaci po namáhavém, či dynamickém sportovním výkonu. Případně v tzv. „tichém období“ mezi závody a tréninkovým plánem. Je určen pro trenéry, závodníky i celou sportovní veřejnost.

AAL CAR BOX

AAL — AKADEMIE AKROBATICKÉHO LYŽOVÁNÍ
CAR — KARDIO
BOX — BOX

Druh aerobního cvičení při hudbě s využitím prvků boxu zaměřené na zlepšení fyzické kondice, zvýšení vytrvalosti a výkonnosti + posílení určitých partií (břicho, ruce). Do cvičení jsou zařazeny údery proti pomyslnému soupeři. Vhodné ke spalování.
Úvodní zahřátí, strečink, hlavní kardio část, posilování, strečink a závěrečná relaxace. Hlavní kardio část trvá 35 min.

Cvičení bylo původně navrženo (Ladou Pourovou) pro závodníky AAL a patří mezi Sport Fit programy AAL.

Fitness

Jako fitness se označují sportovní aktivity i celkový životní styl mající za cíl všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy apod., při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly. Pro fitness cvičení se používají kromě tradičních činek i různé speciální stroje, trenažery apod., které jsou běžně k dispozici ve fitness centrech. Mimo cvičení pak zájemci zpravidla dodržují určitý dietní režim, případně používají různé doplňky výživy.

Lehká atletika

Lehká atletika je jeden z nejstarších sportů. Jsou to různé sportovní disciplíny, které jsou založeny na chůzi, běhu, vrhu, hodu a skoku. Běh na krátké vzdálenosti (též sprint) je lehkoatletická disciplína. Běhá se na 50, 60, 100, 200 a 400 m. Startuje se ze startovních bloků (není podmínkou). Běh na střední tratě, běh na dlouhé tratě. Štafetový běh (též běh rozestavný) je lehkoatletická disciplína. Běhá se na 4 x 100, 4 x 200, 4 x 400, 4 x 800, 4 x 1500 (pouze muži) m a v šestičlenných týmech na silnici. Pro start a měření času platí totéž co u sprintu.

Turistika v horách

Turistika v horách je jedním z druhů turistiky, který má svá specifika a vyžaduje některé další znalosti (např. složitější orientace v terénu, umět předvídat rychlé a častější změny v počasí) a dovednosti (k pohybu v terénu je v obtížnějších úsecích nutno používat i horolezecké techniky, k zajištění bezpečnosti se užívají další prostředky – vystrojení cesty ocelovými lany, jištění horolezeckým způsobem, užívání horolezecké výzbroje pro pohyb na ledovcích atp.) Horská turistika tak tvoří plynulý přechod od pěší turistiky, přes náročné formy uváděné jako tzv. vysokohorská turistika (VHT) – až po další plynulý přechod do alpinismu. Méně náročné formy jsou proto dostupné komukoliv, náročnější formy vyžadují získání dalších znalostí a dovedností nejlépe pod odborným vedením.