logo_aal.png, 2,3kB

Akademie Akrobatického Lyžování

blok.png, 5,4kB

Neváhejte nás kontaktovat

email: info@akademieal.cz  ||  kontaktní formulář

Aktuality

OTEVÍRÁME LYŽAŘSKÝ TRENAŽÉR

www.skiarena-milovice.cz

PROPAGAČNÍ KAMPAŇ ZAHÁJENA, TAJEMSTVÍ ODHALENO!

Článek: V Milovicích roste nový trenažer pro lyžaře....

FREESTYLE SKIING

Akrobatický sjezd — Moguls — Jízda v boulích je technicky náročná, agresivní a rychlá jízda po strmé boulovité trati, kdy závodník předvádí v průběhu jízdy po spádnici dva odlišné skoky, kdyby neměl vybočit z dráhy a nebo narušil rytmus jízdy, jinak dostane srážky.

Akrobatické skoky — Aerials — Akrobatické lyžování vzniklo v 60. letech v USA, je to tedy poměrně mladá lyžařská disciplína, která zpočátku neměla soutěžní charakter, spíše se jednalo o exhibiční vystoupení a generační vzdor. Za iniciátora vzniku je považován Nor Stein Eriksen (vítěz obřího slalomu ZOH 1952), který jako instruktor předváděl řadu gymnastických prvků.

Skicross — je velmi podobný sjezdovému lyžování. Rozdíl je v tom, že na start se staví čtyři závodníci, kteří mají za úkol projet vyznačenou trať. První dva postupují dál, složí se další čtveřice, dokud nezůstanou poslední čtyři a pak se jede závěrečná jízda, která rozhodne o stupních vítězů. Je zde potřeba dravost, rychlost a dynamika.

Half pipe — neboli U-rampa se přirovnává ke snowboardingu. Jde o jízdu sněžným půlkruhovým korytem s ostrými hranami, v němž závodník předvádí 6-8 skoků, které se nesmějí opakovat. Sněhová U-rampa se vyvinula ze skateové rampy a dosahuje výšky až 3.5 m.

Big Air — se provádí také na speciálním můstku, který se vyvinul z klasického skokanského můstku. Horní část se skládá z rozjezdového svahu, obloukového nájezdu a odraziště, které může být vysoké i přes 3 m. Pod odrazištěm se nachází rovná plošina, která má délku 5 až 30 m. Závodník skáče v předním směru a předvádí jeden skok.